Музична школа №1 м.Полтава

В 60-х роках на базі школи було створено дві музичні школи (№ 2, № 3) та 6 студій в місті і районах. До 80-х років школа являлась методичним центром всієї області. Сотні випускників обрали музичне професійне спрямування: композитори В.Шаповаленко, В.Рождественський, О.Ківа; музикознавець Л.Івахненко, професори консерваторій І.Ковач, В.Шеретняк, Т.Бевзняк та багато інших. Наші випускники працюють не тільки в Україні, а і в закордонних музичних навчальних закладах.
19 жовтня 1989 року Постановою Ради Міністрів Української РСР нашій школі було присвоєно ім'я Платона Іларіоновича Майбороди – видатного українського композитора. На теперішній час у школі працює вісім відділів:
Контингент школи складає понад 750 учнів. На базі нашої школи працюють філіали в ЗНЗ №16, ЗНЗ с. Щербані, школі – гімназії с. Розсошенці. Викладачі нашої школи прививають учням любов до української національної культури, вивчається історія розвитку традицій, обрядів українських національних свят.
Учні опановують гру на українських народних інструментах, вивчають твори української музичної класики та українських сучасних композиторів, розвиток музичної сучасної та минулої культури Полтавщини, життєвий та творчий шлях її видатних митців. Велика увага приділяється вивченню та ознайомленню з творчістю світових класиків на заняттях зі спеціальності та теоретичних дисциплін.
Викладачі та учні нашої школи щорічно презентують високий рівень своєї професійної майстерності на Міжнародних (Італія, Франція, Росія, Польща), Всеукраїнських (Кіровоград, Чернівці, Сімферополь, Стрий, Львів, Харків, Київ) та обласних конкурсах, а також на концертах різних рівнів.
Учні та викладачі нашої школи постійно приймали участь у звітних концертах Полтавщини в Київському Національному палаці України.
В нашому колективі працює понад 100 викладачів. В червні-місяці 2007 року обласним управлінням культури та туризму порушено клопотання до Міністерства культури та туризму України про присвоєння директору нашої школи Дуднику Євгену Іллічу звання Заслуженого працівника культури України. Професійність викладацького складу вже вкотре підтверджена результатами чергової атестації, згідно з якими 17 чоловік визнані спеціалістами вищої категорії, 30 чоловік – першої.
Полтавська дитяча музична школа № 1 ім. П.І. Майбороди перша не тільки за порядковим номером, але й за своїми досягненнями на всіх рівнях. Колектив і надалі впевнено буде наслідувати славні традиції історії нашої школи.