Оркестровий відділ (духові)

  1. Головна
  2. Підрозділи

Особливою креативністю відзначається діяльність відділу духових та ударних інструментів, де працюють фахівці високого рівня. Відділ пишається виступами своїх творчих колективів та перемогами учнів.

З 2009 року на базі Полтавської ДМШ № 1 проводиться Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс виконавського мистецтва гри на духових та ударних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) «Полтавська битва». Ініціатором створення цього конкурсу став директор школи Євген Дудник.

Вихованці відділу – неодноразові призери міжнародних і всеукраїнських конкурсів та обласного конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини», а духовий оркестр упродовж багатьох років отримує призові місця на обласному марш-параді духових оркестрів.

Дитячий ансамбль ударних інструментів «Живі барабани»

Керівник: Євген Дудник  – викладач-методист вищої категорії, заслужений працівник культури України
освіта: Донецька консерваторія (2000р.)

Колектив був створений в 2002 році. Ансамбль  ударних інструментів «Живі  барабани»  єдиний  у  своєму жанрі  серед шкіл України. В колективі приймають участь близько 25 учасників.  В 2015 році колективу присвоєно звання «зразковий аматорський колектив».

Репертуар ансамблю різноманітний: класичні і  сучасні   твори, гра композицій  на бочках, стільцях, палицях та  різноманітних  підручних  предметах. Жоден концерт в місті та в обласних заходах  не проходить  без  участі запальних  барабанщиків, неодноразово приймали участь у концертах за кордоном.

Учні ансамблю є переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Дитячий колектив здобув прихильність та  перемоги у Всеукраїнському конкурсі «Полтавська битва»,  на Міжнародному фестивалі  духової  музики ім. В.Соколика  «Фанфари  Ялти» , а також заволодів  симпатією на  Міжнародному фестивалі  мистецтв «Мерцішор» м. Тирасполь. Ансамбль неодноразово здобував перемоги на  міжнародних, всеукраїнських, обласних та  міських  конкурсах.

Ансамбль саксофоністів викладачів «Диліжанс»

Керівник: Марина Котельнікова  -  викладач вищої категорії
освіта: Донецька консерваторія (2007р.)

Колектив створений  у   2000-х    роках у складі  викладачів музичної  школи, який  оновлювався . Першим керівником  був Юрій Федоренко.   

Ансамбль приймає активну участь в концертній діяльності школи та міста. Важливим концертом для  колективу є звітний концерт      музичної школи. Репертуар ансамблю складається з джазових творів.

Ансамбль  неодноразово  ставав переможцем Всеукраїнського конкурсу- фестивалю гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва», нагороджений дипломами І, ІІ та ІІІ ступеню. Переможець  обласного конкурсу  «Серце віддане дітям».

Дитячий ансамбль саксофоністів «Смайл»

Керівник: Марина Котельнікова - викладач вищої категорії
освіта: Донецька консерваторія 2007р.

Концертмейстер: Олена Каленіченко – викладач І категорії.

Ансамбль « Смайл » створений у квітні 2011 року.  Перший склад  колективу проіснував з 2011 до 2015 року, з квітня 2018 року ансамбль існує у другому складі.

Цей самобутній, яскравий колектив, відомий не тільки в рідному місті, а й поза його межами.  Високий рівень виконавської майстерності вихованців та професійної роботи педагогів дають змогу урізноманітнити репертуар  цікавими музичними творами.

Ансамбль став переможцем  багатьох конкурсів  та фестивалів.

  • Міжнародні: фестиваль духової музики «Фанфари Ялти», фестиваль – конкурс «Золота ліра», конкурс «Південний берег»;
  • Всеукраїнські: конкурс  - фестиваль гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва»,  конкурс камерних  ансамблів  духових та ударних інструментів ім. Франца та Карла Доплерів;
  • Обласний конкурс ансамблів «Музичний калейдоскоп».

Біг - бенд

Керівник: Сергій Парієв -  викладач-методист вищої категорії, 
освіта: Донецький державний музично-педагогічний інститут (1984р.)

Біг - бенд  створений  у 2000-х роках. Склад:  викладачі музичної школи та учні старших класів.

Керівниками цього колективу були: Віктор Горянський; Олександр Романенко, Валерій Смірнов, Вячеслав Оріщенко.

Біг - бенд приймає активну участь в концертній діяльності школи та міста.  В репертуарі оркестру різноманітні популярні твори різних стилів. Багато учнів музичної школи кожного року  мають змогу бути     солістами у виступах з цим колективом.

За цей час  оркестр неодноразово  ставав переможцем   всеукраїнського конкурсу-фестивалю гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва» та нагороджений дипломами І ступеню.

Брас - квінтет

Керівник: Валерій Тимощенко - викладач вищої категорії,
звання «Заслужений артист України»
освіта: Київська державна консерваторія (1985р.)

Колектив створений  у   2000-х роках з викладачів школи під керівництвом В. Тимощенко.

Брас - квінтет приймає активну участь в концертній діяльності школи та міста. 

За цей час  квінтет  неодноразово  ставав переможцем всеукраїнського конкурсу-фестивалю гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва» та нагороджений дипломами І ступеню.

Духовий оркестр

Керівник: Сергій Цюман - викладач І категорії
освіта: Московська державна консерваторія (1989)

У 2015 році духовий оркестр отримав звання «зразковий аматорський колектив». Протягом всього багаторічного періоду діяльності оркестру, колектив бере активну участь в звітних концертах школи, виконуючи твори багатьох зарубіжних та українських композиторів.

Духовий оркестр – учасник багатьох творчих заходів в місті та області, співпрацює з Центром народної творчості м. Полтави. Протягом навчального року колектив постійно проводить благодійні концерти  для вихованців інтернату № 2, для військовослужбовців.

Духовий оркестр є  постійним учасником та дипломантом щорічного марш-параду духових оркестрів Полтавщини. Колектив оркестру має відзнаки (грамоти, дипломи) від департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, обласного центру народної творчості, виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Склад відділу

Євген Дудник

Микола Міхно

Олена Брусенська

Сергій Парієв