Оркестровий відділ (струнно-смичкові)

  1. Головна
  2. Підрозділи

Оркестровий відділ (струнно-смичкові інструменти)  має столітню історію, адже заснований водночас із музичною школою. Розкрити душу кожної дитини і вкласти в неї те прекрасне й чарівне, що несе в собі скрипка, – саме це було і завжди буде метою кожного викладача відділу.

Це сторіччя відзначене плідною роботою чудових педагогів, яскравою діяльністю художніх колективів. З-поміж них – ансамбль скрипалів викладачів відділу, який має звання народного, є лауреатом обласного конкурсу «Серце віддане дітям»; ансамбль скрипалів молодших класів, якому 2017 року присвоєне звання зразкового.

Знайомство з колективами відділу

Дитячий ансамбль скрипалів «Віолінки»

Керівник ансамблю: Тетяна Мазаратій - викладач І категорії
освіта: Полтавський національний педагогічний університет (2002р.)

концертмейстер: Ірина Баганець  - викладач вищої категорії

Ансамбль заснований в  2017 році (склад - 4 учениці  класу викладача Т. Мазаратій ). Головна мета роботи колективу: розвиток творчих здібностей учнів, розвиток навичок колективного музикування, залучення до концертної діяльності, виховання художнього смаку, культури. Репертуар ансамблю: твори композиторів-класиків, а також сучасних українських та зарубіжних композиторів. Колектив постійно приймає активну участь у концертній діяльності  відділу: звітний концерт школи, відділу, позашкільні заходи міста.

Ансамбль приймає участь в всеукраїнських, обласних  конкурсах та фестивалях:  Міжнародні конкурси –«Зіркові мости» Болгарія, 2019р.; «Дніпровські хвилі» ІІІ місце, 2020р.; «Таланти ХХІ віку» І місце, м.Варна-2021р.; Всеукраїнський конкурс «Соняшник» м. Київ (2018 р.) - диплом І ступеня; відкритий конкурс камерних ансамблів «Камерата» (2018р.) -  диплом ІІІ ступеня 

Дитячий ансамбль скрипалів молодших класів «Гармонія»

Керівник: Інесса Огризько  – старший викладач вищої категорії
освіта: Полтавський педагогічний інститут (1991р.)

концертмейстер: Олена Матвієнко - викладач вищої категорії.

Ансамбль скрипалів «Гармонія» заснований у 2008 році. Основою майбутнього ансамблю був дует. У 2013 році склад ансамблю розширився до 17 учасників. В 2017 колективу присвоєно звання "зразковий аматорський колектив".

Ансамбль радо зустрічають на звітних концертах школи, різноманітних творчих заходах та на конкурсах різних рівнів. Репертуар цього колективу складається з творів українських класичних та сучасних композиторів.

Ансамбль «Гармонія» є переможцем:

  • обласного конкурсу «Музичний калейдоскоп» - І місце(2017р.);
  • міського фестивалю-конкурсу «Камерата» - І місце  (2018р.)
  • Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Обдарована молодь» - ІІ місце (2019р.)

Дитячий  ансамбль скрипалів учнів старших класів

Керівник: Тетяна Лисенко -  старший викладач вищої категорії
освіта: Харківський інститут мистецтв (1982р.)

концертмейстер: Наталія Єфремова  -  викладач вищої категорії

Ансамбль створений у 50-х роках ХХ ст. на чолі Дробітька Костянтина Тимофійовича. Пізніше з колективом працювала Ольга Бабенко , а з 1986 року і по цей час ансамблем керує Т. Лисенко

Щорічно ансамбль скрипалів приймає участь в звітних концертах відділу,  школи. Ансамбль скрипалів – активний учасник обласних та міських методично-виховних та патріотичних  творчих заходів в музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя, художньому музеї ім. М. Ярошенка, музеї-садибі В.Г. Короленка, Краєзнавчому музеї, літературній частині музею І.П. Котляревського.

Протягом багатьох років колектив в благодійних цілях проводить концерти в дитячому відділенні Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева. Репертуар ансамблю -  твори українських та зарубіжних композиторів від класики до сучасності. В 2015 році за вагомий внесок у культурне життя міста колектив став лауреатом щорічної Міської премії ім. В.Г. Короленка. У 2015 році  ансамблю присвоєно звання «зразковий аматорський колектив».

Протягом багаторічної професійної роботи цей колектив досяг успіхів, ставши лауреатом Обласного конкурсу «Музичний калейдоскоп» в 2010-2018 роках.

Ансамбль скрипалів - викладачів "Класика"

Керівник: Тетяна Лисенко -  старший викладач вищої категорії
освіта: Харківський інститут мистецтв (1982р.)

концертмейстер: Наталія Єфремова    - викладач  вищої    категорії

Ансамбль  скрипалів - викладачів "Класика"   заснований  у 1996 році. До складу ансамблю  входять  викладачі школи - висококваліфіковані  спеціалісти,  рівень їх викладацької  майстерності  підтверджують  учні  на  щорічних  всеукраїнських та обласних  музичних  конкурсах  та  вступах  до середніх  та  вищих  учбових  закладів.

В репертуар ансамблю входять популярні класичні та сучасні твори, щодо вподоби  всім глядачам  концертів. 

Ансамбль  "Класика"   протягом  багатьох  років  прославляв  школу  ,  як   у нашому  місті  так  і за  межами  країни –  на  урочистостях   Української національно – культурної  автономії  Санкт – Петербургу  до  Днів  культури Полтавщини (2007 р. м.Санкт - Петербург).

Ансамбль скрипалів – постійний  учасник в звітних концертах школи, концертах для  громадськості  міста, в музеях  на відкриттях виставок та презентаціях.

У 2016 році ансамблю було присвоєно звання «народний (зразковий) аматорський». Колектив постійно приймає участь  у конкурсах обласного рівня  і є їх лауреатом.

Склад відділу

Валентина Мороз

Валентина Тригуб

Інесса Огризько

Лілія Дейнека

Наталія Писаренко

Тетяна Мазаратій