Народний відділ (баян, акордеон)

  1. Головна
  2. Підрозділи

Народний відділ (баян, акордеон) з’явився в музичній школі у повоєнні роки. Його викладачі навчали гри на баяні, згодом – ще на одному популярному інструменті – акордеоні. У відділі працює потужна команда педагогів-ентузіастів, котрі разом зі своїми талановитими учнями досягають зіркових висот на конкурсах різного рівня – від обласних до міжнародних. Гордістю музичної школи є оркестр баяністів та ансамбль акордеоністів.

Знайомство з колективами відділу

Оркестр баяністів

Керівник: Лідія Верещака  - старший викладач вищої категорії
освіта: Харківський інститут мистецтв (1984р.)

Колектив створений в 50-х роках минулого століття. Керівниками колективу були: Миронов В.Г., Перець В.В., Братанов В.І., Бородіна В.Г. Це чисельний колектив – до 40 учасників.

Колектив приймає участь у звітних концертах школи, а також є учасником багатьох конкурсів. У 2014 році оркестру присвоєно звання «зразковий аматорський колектив».

Оркестр баяністів є переможцем Міжнародного конкурсу баяністів ім. Миколи Різоля – ІІ місце (2018р.), а також у Міжнародному конкурсі баяністів – акордеоністів «Perpetum mobile» – ІІ місце (2018р.). В 2020 році на Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів ім. М. Різоля колектив посів почесне І місце. Програма оркестру цікава і різноманітна, а виступи завжди яскраві та емоційні.                                      

Квінтет  « Смайли»

 Створений на відділі в 2016 році,  в складі квінтету – учні викладачів: Лідії Верещаки, Інни Чирнички, Ольги Кузьміної-Сліпченко, Тетяни Братанової.  Колектив веде активну концертну діяльність:  неодноразовий учасник проведення Всеукраїнського дня баяна і акордеона, днів Європи в Україні, святкового заходу «До Миколая на гостини всі таланти Полтавщини».  Багаторазовий переможець обласних (Гран-прі конкурсу ансамблів - 2019р),  Всеукраїнських («Барви Полтави» Імісце - 2019р, «Візерунки Прикарпаття» ІІІ місце - 2020р.) та Міжнародних («Perpetuum mobile» лауреати 1,2,3 премій протягом 2016-2019років , «Могилевские наигрыши» 2 премія – 2021р.,  «Акорди Хортиці» ІІІ місце – 2021р., «Сучасні ритми» ІІІ місце -2021р.) та багатьох інших.

Дитячий ансамбль акордеоністів «Вогняні»

Керівник: Алла Романенко - старший викладач вищої категорії
освіта: Ленінградський державний інститут культури (1988р.)

Колектив «Вогняні  хлопці» був створений в 1993 році Тетяною Братановою. З  2008 року  та по цей час  керівником  є  Алла Романенко.  Колектив  складається з 12 -16  учнів-акордеоністів народного відділу.

У складі ансамблю переважно переможці конкурсів та фестивалів різного рівня. «Вогняні» виконують твори різнобічного характеру та стилю, своєю артистичністю захоплюють увагу слухачів своїх виступів.

Колектив також  неодноразовий  переможець міжнародних конкурсів:  « Perpetum mobile» ( І – ІІ місця ),  «Музика  любові» ( Гран Прі та І місце ),конкурс ім. М.Різоля ( ІІІ місце), «Сучасні ритми» ( І та ІІІ місце ); всеукраїнського конкурсу «Барви  Полтави» ( ІІ, ІІІ місце ); обласного  конкурсу  «Музичний вернісаж» ( ІІ місце ).

Ансамбль народних інструментів «Заграва»

Керівник: Євген Носенко  - викладач вищої категорії
освіта: Харківська державна Академія культури (2004р.)

Колектив «Заграва» був створений в 2003 році у складі  викладачів народного відділу ( дві домри, два баяни, гітара, ударні інструменти та контрабас). Пізніше до  складу ансамблю увійшли: вокалістка  та цимбаліст. В цьому складі ансамбль існує і по теперішній час. У 2015 році колектив отримав звання « народний  аматорський колектив»

Ансамбль «Заграва» - постійний учасник різних місцевих творчих заходів, школи, міста та області . 2016р. -  сольний концерт в Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна. В концертних заходах міста часто виступає в якості музичного супроводу зразковим колективам «Зернята», театру народного танцю «Барви», та вокального гурту «Експромт».

Колектив  «Заграва» - постійний учасник та неодноразовий переможець у Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі виконавського мистецтва гри на народних інструментах «Барви Полтави» (з 2015 по 2020 р.р. - І місце). Також колектив - неодноразовий переможець обласного конкурсу виконавської майстерності викладачів початкових мистецьких закладів «Серце віддане дітям»  (2009рік – Гран Прі, 2011рік – І місце).

Тріо акордеоністів «Експресія»

Організоване в 2012р. Склад колективу постійно змінювався. Зараз в колективі приймають участь учні викладачів Алли Романенко, Тетяни Братанової, Інни Чирнички . Колектив є активним учасником різноманітних концертів школи та міста, неодноразовий лауреат багатьох конкурсів: обласний конкурс ансамблів; всеукраїнський конкурс «Барви Полтави» ІІ місце-2020р.; міжнародні конкурси  «Perpetuum mobile», «Могилевские наигрыши»(Білорусія) ІІ місце-2021р., конкурс ім. М. Різоля ІІ місце-2020р., «Сучасні ритми» ІІІ місце-2021р.                                               

Тріо акордеоністів «МММ»

Створене в 2017 році на базі класів викладачів Алли Романенко  та Тетяни Братанової. Колектив успішно розвивається, приймає участь в концертах школи та конкурсах різного рівня.

Останні досягнення колективу:

Міжнародний конкурс «Сучасні ритми» м. Кривий Ріг- 2021 (ІІІ місце), Міжнародний конкурс  ім. М. Різоля -2020р. (дипломанти)   

Всеукраїнський конкурс «Барви Полтави» - 2020р.(дипломанти)                                                                                                                                 

Квінтет акордеоністів «Лтава»

Керівники:  Алла Романенко – старший викладач вищої категорії
освіта: Московський інститут культури (1988р.)

Тетяна Братанова – старший викладач вищої категорії
освіта: Донецький музично-педагогічний інститут (1980р.)

Створений колектив в 2013році. В складі колективу учні викладачів Алли Романенко, Валентини Томіліної, Тетяни Маслової, Тетяни Братанової, Лідії Верещаки.

"Лтава завжди привертає увагу членів журі і майже завжди стає лауреатом конкурсів різного рівня, від обласних до міжнародних.

Останні досягнення: Міжнародний конкурс «Сучасні ритми» м.Кривий Ріг- 2021р. (ІІІ місце), Всеукраїнський конкурс «Барви Полтави» -2020р.

(ІІІ місце), Міжнародний конкурс  ім. М.Різоля-2020р. (дипломанти).

Склад відділу

Алла Романенко

Анатолій Топтун

Вадим Місько

Валентина Томіліна

Вячеслав Братанов

Інна Чирничка

Люлмила Мішута

Ольга Кузьміна-Сліпченко

Тетяна Братанова

Тетяна Маслова