Напередодні до Дня спротиву окупації Криму в Полтавській ДМШ 1 ім П.Майбороди для учнів школи була проведена лекція- бесіда.
26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлений Указом Президента України для вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України. Наступного дня, о 5-й ранку до парламенту та уряду АРК увійшли регулярні військові формування рф і захопили будівлі.
З моменту окупації півострова росією корінний народ України — кримські татари — зазнає переслідувань та утисків за національною ознакою з боку окупаційної адміністрації. Однак спротив у Криму не згасає.
Лекцію-бесіду провела Місько Л.І.