Майстер-клас презентація по класу "вокал" викладач -Юлія Шевченко

  1. Головна
  2. Дистанційне навчання
  3. Мистецтво для всіх
#poltavakultura_online​​​​​
#ДМШ1Полтава​​​
#Мистецтводлявсіх​​​
В умовах карантину за для популяризації мистецької освіти в цифровому просторі,а також за для ознайомлення з грою на різноманітних інструментах,танцювальною майстерністю,вокальними навиками ,на сайті ДМШ№1https://1music.com.ua/​​​ було створино мистецький проект «Мистецтво для всіх» .Де кожен відвідувач простору зможе ознайомитися та отримати ази гри ,співу та танцю.
Викладачем естрадного відділу Юлією Шевченко створено невеликий огляд "дсольного співу " в рамках проекту «Мистецтво для всіх»
Спів, як музичне мистецтво
Неможливо визначити час, коли з’явилось музика, але дослідники й філософи вважають, що це відбулося водночас з появою людини як такої. Саме людина є «першим музичним інструментом», бо має: «ударні» - руки, ноги; «духові» - голос.
Класифікація співаків за звуковим діапазоном є найпоширенішим: жіночі голоси -сопрано, мецо-сопрано, контральто;
чоловічі голоси – тенор, баритон, бас. Також є класифікація за стилем виконання. В освітніх музичних закладах існують відділи академічного, народного й естрадного співу.
Вокальні твори можуть виконуватися з музичним супроводом так і без нього (акапельно). Жанри вокальної музики формувалися під впливом суспільних функцій мистецтва: пісня, романс, балада, баркарола, арія, вокаліз, ансамбль, хор.
Голос є ідеальним музичним інструментом, дарований природою. Цікаво відзначити той факт, що спів одночасно діє на різні сторони нашої особистості й незалежно від віку сприяє виробленню енергії, що є вагомою силою емоційного та психофізичного розвитку. А значить, спів гармонійно й усебічно впливає на розвиток людини в цілому.
Зазвичай вчити дітей співати починають у віці від п’яти до семи років, але в деяких випадках можливо і з трьох. Заняття в цьому віці короткі за часом і проводяться у формі гри. Під впливом співу розвиваються й зміцнюються дихальна, серцево-судинна, травна й нервова системи, що в подальшому позитивно позначається на підтримці життєвих функцій, зокрема пов'язаних з мускулатурою тіла. Діти зазвичай природним чином поєднують спів з певним рухом тіла, підкреслюючи ритм пісні. Така природна схильність веде до вдосконалення тіла й формування правильної постави. Підвищення уваги до якості звуку під час співу запобігає хворобам гортані. У дитини розвивається пам'ять (потрібно запам’ятати текст, ритм, мелодію, паузи). Діти, які співають, веселіше, спокійніше і сміливіше. Спів приносить емоційну розрядку і сприяє виходу накопичених емоцій як приємних, так і неприємних, завдяки чому дитині легше зберегти гармонію й душевну рівновагу.
Багато дослідників, учених, учителів і вихователів підкреслюють особливе значення співу в розвитку людини. Так, саме людини, не тільки маленької дитини, а й дорослих людей теж.