Розповідь про "фортепіано"викладачі Ірина Баганець та Ніна Кустарева

  1. Головна
  2. Дистанційне навчання
  3. Мистецтво для всіх
#poltavakultura_online​​​​​​​​
#ДМШ1Полтава​​​​​​
#Мистецтводлявсіх​​​​​​
В умовах карантину за для популяризації мистецької освіти в цифровому просторі,а також за для ознайомлення з грою на різноманітних інструментах,танцювальною майстерністю,вокальними навиками ,на сайті ДМШ№1https://1music.com.ua/​​​​​​ було створино мистецький проект «Мистецтво для всіх» .Де кожен відвідувач простору зможе ознайомитися та отримати ази гри ,співу та танцю.
Викладачами фортепіанного відділу Іриною Баганець та Ніною Кустаревою підготовлена розповідь про інструмент "фортепіано" рамках проекту «Мистецтво для всіх»
Історія винекнення сучасного роялю дуже давня та заплутана, так як сучасний рояль виник давно і в наслідок еволюції та симбіозу різних схожих за принципом звуковидобування інструментів. Спочатку, ще в давній середньовічні Європі народні умільці та справжні майстри створили праобраз роялю, який невдовзі назвали клавесіном. Цей інструмент став популярний серед знаті Європи та звучав у кожному королівському дворі. Багато відомих композиторів присвятили свою творчість виключно цьому, на той час досконалому інструменті, але технічне та одноштрихове звучання не влаштовувало романтичних винахідників та майстрів.
Пізніше був створений прототип роялю який назвали фортепіано ( в перекладі громко-тихо). На цьому інструменті можна було виконувати не лише технічно складну музику, але й завдяки вдосконаленню механічних складових, зявилися динамічні та штрихові відтінки. З появою цього інструменту на світ зявилися такі великі композитори як Моцарт, Бетховен, Ліст, Шопен та багато інших.
Згодом, в процесі модернізації зявився сучасний рояль, на якому можливо виконувати музику будь-якого жанру, стилю та епохи. Сучасний рояль поєднав у собі всі властивості клавісину та фортепіано, ставши поправу носити титул короля музичних інструментів.